Kontakt

Hör av dig om du undrar över något, eller om du vill arbeta hos oss.

Kontakt:
Västerås Idrottsgymnasium
Vasagatan 95
722 23 VÄSTERÅS

Telefon:
Rektor: 021-18 53 85
Lärarrum: 021-18 53 30

E-post:
info@vigy.se

Medarbetare

 

Oskar Walther

Rektor

021-18 53 85
oskar.walther@vigy.se

 

 

Carlos Aravena

Idrott och spanska

021-18 53 30
carlos.aravena@vigy.se

Maria Zachrisson

Förstelärare, svenska och historia

021-18 53 30
maria.zachrisson@vigy.se

 

 

Jan Walther

Matematik

021-18 53 30

 

Viktor Nilsson

Idrotssansvarig, psykologi och ledarskap

021-185339
viktor.nilsson@vigy.se

 

 

Marjo Svensson

Skolsköterska

021-411005 (receptionen)
marjo.svensson@apalby.se

Wilma Akkerman

Engelska och tyska

021-185330
wilma.akkerman@vigy.se

 

 

Namn

Ämne

Tel
E-post

 

Kommunikation med elever och föräldrar